VIDEO Accidente din lipsa autostrăzilor? Uitați-vă la asta!

Un accident inexplicabil s-a produs în parcarea unui mare centru comercial de la intrarea în București.

Patru mașini, dintre care două Porche și un Range Rover, au fost implicate, în ciocnirea în lanț petrecută marți, 29 noiembrie, pe străzile din parcarea mallului Băneasa.

Cel de-al patrulea autoturism a fost un VW Golf modificat sport, arată filmările realizate de martori.

În accident nu a fost nimeni rănit, însă pagubele produse mașinilor au fost serioase.

Oamenii care se aflau în parcare la momentul impactului nu-și explică cum de a fost posibil ca într-o parcare să se producă un astfel de accident.

Imagini cu urmările accidentului au fost postate pe Facebook

”O fi crezut că-i pe aeroport la Băneasa???”, scrie un internaut la postarea martorului care a publicat imaginile.

”Ăștia sunt cei care spun ca accidentele rutiere se produc din cauza lipsei de autostrăzi”, scrie altcineva.

”Dacă sunt în parcarea unui centru comercial atunci ăia nu mai merită nici un permis de conducere”, este de părere un alt cetățean.

Potrivit poliției, accidentul s-a soldat doar cu pagube materiale.


populare
astăzi

1 SURSE Cine e premierul dorit de PSD și de Nicușor Dan. PNL, dispus să negocieze

2 Putin, ajuns la capăt de drum în Ucraina / Dictatorul rus nu mai are decât două alternative

3 De citit...

4 Suspecta atentatului din Monaco, găsită împușcată lângă Kiev / Doi ofițeri, reținuți

5 Grinzi de oțel „îndoite ca niște țigări” în fostul sediu al Pfizer din New York