VIDEO „Acest bărbat dă clasă tuturor”

Philip Ingram, analist militar: „Operațional, lucrurile merg foarte bine pentru ucraineni. Și multe sunt opera acestui bărbat, locotenent-general Budanov, șeful Serviciului de Informații al armatei. Are numai 37 de ani. Recent a descris câteva dintre operațiunile pe care le-a coordonat, atacurile cu drone din Moscova, rafinăriile și fabricile care iau foc în mod misterios, iar mai recent atacarea cu rachete britanice Storm-Shadows a cartierului general din Sevastopol al Flotei Ruse din Marea Negre. Toate acestea reprezintă activitate operațională menită să înlesnească acțiunile tactice de pe front. Iar acest bărbat dă clasa tuturor.

Impactul atacului de vineri din Sevastopol a fost atât de devastator, încât astăzi rușii au detonat controlat structurile clădirii. Guvernatorul rus al orașului-port i-a sfătuit pe localncii să nu se îngrijoneze dacă aud..zgomote stridente dintr-acolo.



populare
astăzi

1 Ce se întâmplă în Rusia? / Anomaliile observate de un corespondent din presa occidentală

2 Experiență de coșmar pentru o familie într-un resort din Hurghada, Egipt: dezastrul găsit în hotelul pentru care a plătit 4.000 de euro

3 Așa o fi? / Foraje eșuate pentru OMV în Marea Neagră, lângă Neptun Deep

4 Eugen Tomac ar fi fost propus premier de Nicușor Dan în fața partidelor. Președintele are și o variantă alternativă

5 „Jocurile din jurul lui Bolojan scufundă România” / Traian Băsescu, atac dur la clasa politică