VIDEO Alexandru: De la începutul anului viitor, în industria cărnii din Germania nu se va mai lucra prin subcontractori

Ministrul Muncii şi Protecţiei Sociale, Violeta Alexandru, a declarat vineri că de la 1 ianuarie 2021 în industria cărnii din Germania, la nivelul angajatorilor din acest domeniu, nu se va mai lucra prin subcontractori şi va deveni obligatorie marcarea digitală a orelor de lucru.

Inspectorul general de stat, Mihai Nicolae Ucă, a fost, în perioada 18 - 20 mai 2020, în vizită de lucru în Germania, alături de ministrul Muncii şi Protecţiei Sociale, Violeta Alexandru, pentru a verifica condiţiile de muncă ale cetăţenilor români care muncesc ca lucrători sezonieri în agricultură.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...