VIDEO Alexandru: De la începutul anului viitor, în industria cărnii din Germania nu se va mai lucra prin subcontractori

Ministrul Muncii şi Protecţiei Sociale, Violeta Alexandru, a declarat vineri că de la 1 ianuarie 2021 în industria cărnii din Germania, la nivelul angajatorilor din acest domeniu, nu se va mai lucra prin subcontractori şi va deveni obligatorie marcarea digitală a orelor de lucru.

Inspectorul general de stat, Mihai Nicolae Ucă, a fost, în perioada 18 - 20 mai 2020, în vizită de lucru în Germania, alături de ministrul Muncii şi Protecţiei Sociale, Violeta Alexandru, pentru a verifica condiţiile de muncă ale cetăţenilor români care muncesc ca lucrători sezonieri în agricultură.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...