VIDEO Arafat: După 15 mai, spitalele o să primească din ce în ce mai mulţi pacienţi care nu reprezintă urgenţă

Şeful Departamentului pentru Situaţii de Urgenţă, Raed Arafat, a declarat că după data de 15 mai spitalele vor primi din ce în ce mai mulţi pacienţi "care nu reprezintă urgenţă".

"Normal că o să înceapă să primească din ce în ce mai mulţi pacienţi electivi, pacienţi care nu reprezintă urgenţă, acest lucru sigur se va întâmpla", a spus Arafat, vineri, cu prilejul unei conferinţe organizate de Primăria Sectorului 4 la şantierul de la noua Unitate de Primire a Urgenţelor din curtea Spitalului Bagdasar-Arseni.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei

5 SURSE AUR cere funcția de președinte al Senatului pentru Peiu, cu scopul de a prelua prerogativele lui Nicușor Dan