VIDEO Asta este Rusia, din păcate, oameni buni...

Ruperea unui baraj in orasul rus Kurgan a eliberat cantitati uriase de apa care au inundat mii de case, drumuri si intreprinderi locale.

Situatia continua sa fie grava, intrucat nu doar orasul, ci si zeci de sate din jurul sau se afla sub ape, iar mii de localnici au fost evacuati din casele lor.

Pe retelele de socializare s-a viralizat o filmare realizata acum cateva zile, in care un grup de preoti rusi zboara la bordul unui avion pe deasupra barajului, avand cu ei o icoana facatoare de minuni. Ei au sperat ca relicva sfanta sa impiedice spargerea barajului, dar, prost construit din cauza delapidarilor de material, acesta s-a rupt in cele din urma.


populare
astăzi

1 Urmează Bolojan?

2 REVOLTĂTOR Comisia Europeană cere extinderea contribuției CASS asupra pensiilor pentru a face rost de bani pentru salariile bugetarilor!

3 Înalt oficial al Guvernului Bolojan, pus sub acuzare de DNA

4 Cine controlează Europa după război?

5 Peste 60.000 de persoane au stabilit un record la Mogoșoaia: cel mai mare festival familial din Europa de Est