VIDEO Cehia: Preşedintele Milos Zeman a părăsit spitalul pentru a numi premierul

Preşedintele ceh Milos Zeman, internat după ce a fost testat pozitiv pentru COVID-19 , a părăsit spitalul sâmbătă pentru a numi un nou prim-ministru duminică, a declarat pentru AFP purtătorul său de cuvânt, Jiri Ovcacek.

"Preşedintele a părăsit Spitalul Militar Universitar cu destinaţia Castelul Lany", reşedinţa sa oficială, a spus purtătorul de cuvânt.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?