VIDEO Cel mai mare exercițiu NATO din Marea Neagră care a pus Rusia pe jar

VIDEO Cel mai mare exercițiu NATO din Marea Neagră care a pus Rusia pe jar

Cel mai activ punct de pe harta operațiunilor NATO în aceste zile este Marea Neagră. Forțele Navale Române organizează cel mai amplu exercițiu militar al alianței de pe flancul sud-estic - SEA SHIELD 19. Peste 2.000 de militari, 20 de nave de luptă, elicoptere și avioane de vânătoare - o desfășurare de forțe care a pus Rusia pe jar și a determinat-o să se mobilizeze cu nave și sisteme de rachetă în Marea Neagră.

HotNews.ro  a fost în largul Mării Negre și a surprins imagini inedite cu și de pe navele de război ale României și aliaților.



populare
astăzi

1 Luați-o și pe asta cu Grindeanu! Și judecați voi cam despre ce ar fi vorba....

2 Șeful Apelor Române dezvăluie, într-o înregistrare cu camera ascunsă, adevărul despre criza apei. Momentul care ar fi declanșat problemele

3 Uite o știre care chiar merită citită... / Asta spune multe și despre ce se întâmplă în Ucraina...

4 Hopa! Ce avem noi aici? / Urmează Bolojan?

5 Putin fixează trei condiții de neclintit în negocierile de pace: „Nu vom face compromisuri”