VIDEO Cel mai rapid knock out din istorie. Gongul de start încă se auzea

Ulysses Diaz (39 de ani) a reușit o performanță unică. Pugilistul columbian l-a făcut knock out pe Donelei Benedetto (29 de ani) după numai 3 secunde, relatează Digisport.ro.

Un croșeu crunt de dreapta trimisă de cubanez a explodat în bărbia americanului supranumit "King Kong". Interesant este că ecoul gongului de start încă se auzea când Benedetto era deja la podea.

 Meciul a avut loc în campionatul Floridei de box fără mănuși, vineri, 13 noiembrie, care e clar că a fost o dată cu ghinion pentru american.

Arbitrul a avut cel mai mult de lucru, pentru că, imediat ce a dat startul, s-a repezit să-l scape pe Benedetto de cubanezul furios.

Cu toate că luptele sunt extrem de sângeroase, boxul fără mănuși prinde din ce în ce mai mult teren peste tot în lume, dar mai ales în SUA. Meciurile se dispută într-un ring circular.


populare
astăzi

1 VIDEO Imagini care dau fiori... / Priviți ce ține Iranul sub munți!

2 Foarte interesante amănunte... / Schimbare importantă de strategie a Iranului în războiul cu SUA și Israel

3 VIDEO Băsescu / „Dacă se ratează asta, Teheranul nu va mai putea fi oprit”

4 „O armă iraniană puternică” / Cum au fost uciși cei șase militari americani într-un atac al Iranului

5 Prima imagine iconică a războiului din Orientul Mijlociu...