VIDEO Cinci membri, inclusiv doi români, dintr-o reţea de trafic de migranţi au fost arestaţi de poliţia ungară

Poliţia ungară a arestat cinci membri ai unei reţele infracţionale implicaţi în transportarea ilegală a sute de migranţi de la frontiera ungaro-sârbă către Europa Occidentală, relatează joi MTI.


Potrivit website-ului poliţiei ungare ( www.police.hu ), aceasta anchetează doi cetăţeni români, doi ungari şi unul slovac suspectaţi că au achiziţionat şi au ajustat camioane de mici dimensiuni pentru a putea ascunde migranţi ilegali. Ei sunt bănuiţi de transportarea a cel puţin 45 de migranţi, în principal de origine siriană, în Europa Occidentală.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului