VIDEO Cîţu: 22 mai - o zi importantă; Guvernul, în stradă pentru susţinerea vaccinării, iar seara, Cupa României

Prim-ministrul Florin Cîţu a declarat joi că 22 mai va fi o zi importantă, în care membrii Guvernului se vor afla în stradă pentru a susţine campania de vaccinare, iar seara se va desfăşura finala Cupei României la fotbal, un eveniment sportiv cu spectatori.



"Campania de vaccinare continuă. Miniştrii, secretarii de stat - tot Cabinetul iese în stradă în 22 mai pentru susţinerea campaniei de vaccinare. Trebuie să avem o campanie în care vom fi prezenţi în toată ţara şi ştiu că pe 22 mai se joacă şi finala Cupei României. Este un eveniment în care vom avea spectatori. Sper să ajung şi eu la finala Cupei României. Joacă Craiova, aşa că s-ar putea să fiu şi eu acolo. Deci, o zi importantă, 22 mai: Guvernul în stradă şi seara avem Cupa României. Este primul eveniment sportiv la care vrem să avem spectatori, după această perioadă, şi pe care nu aş vrea să îl ratez. Cred că o să fiu la teatru sâmbătă, la un eveniment cultural, cu spectatori, deci începem să revenim la normalitate", a spus acesta într-o conferinţă de presă. AGERPRES


populare
astăzi

1 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

2 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

3 Mutarea care i-ar fi fatală președintelui Nicușor Dan / „Anticipatele sunt cea mai bună soluție proastă”

4 DOCUMENT CNSAS / Cum a încercat regimul comunist să ascundă accidentul grav al Elenei Ceaușescu

5 Alarmă pe litoralul european / Bacteria Vibrio se extinde în Marea Mediterană și duce la închiderea plajelor în Spania