VIDEO Coronavirus: Trump îi îndeamnă pe americani ''să iasă din case'', însă rămânând ''prudenţi''

Donald Trump, ieşit de curând din spital, dar infectat în continuare cu noul coronavirus, i-a îndemnat luni seară pe americani "să iasă din case", rămânând "prudenţi", în pofida celor peste 200.000 de morţi cauzate de pandemie în ţară, notează AFP.


"Nu vă fie frică, îl veţi învinge", a declarat preşedintele american în legătură cu COVID-19, înainte de a adăuga: "ieşiţi din case, fiţi prudenţi".

În legătură cu propria spitalizare, Donald Trump, care s-a declarat probabil "imunizat", a explicat într-un mesaj video pe Twitter : "Am fost în prima linie, am dat exemplul". AGERPRES


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 O informație interesantă

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?