VIDEO Cozi de kilometri la ieșirea din Paris, înainte de a doua carantină. Oamenii se retrag în locuințele din afara orașului

Un haos indescriptibil a acaparat centrul Parisului, joi seară, după ce localnicii s-au încolonat în cozi care se întindeau pe kilometri întregi, a scris un parizian pe Twitter.

Oamenii se retrag din capitala Franței la locuințele pe care le au în afara orașului pentru a suporta mai ușor restricțiile impuse de cea de-a doua carantină totală care începe vineri. Franța a impus din nou restricții dure pentru a putea combate al doilea val al pandemiei de coronavirus.






 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului