VIDEO Dan Radu Ruşanu, salvat de la ÎNEC de salvamari

Dan Radu Rușanu, fostul președinte al Autorității de Supraveghere Financiară, a fost la un pas de moarte duminică, pe litoralul românesc. Acesta a fost salvat de la înec de către savamari.

Dan Radu Rușanu, în vârstă de 67 de ani, a fost scos în stare de șoc de patru salvamari din apă pe plaja de la Eforie Nord.

Sezonul acesta, marea a făcut 20 de victime.

Anul trecut, Dan Radu Ruşanu, în dosarul anchetat de DNA Bucureşti, a fost trimis în judecată alături de alţi şefi din ASF, cum ar fi Laura Chiţoiu, director al Direcţiei Avizări din ASF, soţia fostului ministrul de Finanţe, Daniel Chiţoiu şi de Ilie Carabulea, proprietarul societăţii de asigurare Carpatica SA. Laura Chiţoiu a primit o pedeapsă de un an cu suspendare, iar Ilie Carabulea, şase ani şi şase luni cu executare. Acesta a stat în arest preventiv patru luni, după care a fost eliberat în luna martie.



populare
astăzi

1 Și chestia asta pute tot a Servicii...

2 Emil Constantinescu dezvăluie că a fost la un pas să fie asasinat de un om de încredere al lui Iliescu. Cine a oprit „execuția”

3 „Aparatele video de la Cotroceni sunt făcute de o companie despre care se știe în toată lumea că face spionaj” / Dezvăluiri făcute de fostul ambasador…

4 Replici tăioase între vicepremierul Oana Gheorghiu și Sebastian Ghiță. „Dă...Oano...banii înapoi!”. „Domnule Ghiță, veniți acasă”

5 „Trei roboțași defecți egalează prostia umană” / CTP, despre reprezentanții MApN care au prezentat incidentul din Galați