VIDEO Declarația Procurorului General spune totul

Procurorului General spune totul. Procurorul general: „Dorința de a pune sub control justiția este mai puternică decât rațiunea”.

„Eu nu aș putea caracteriza activitatea Camerei Deputaților, dar vă pot spune un singur lucru. Modificarea legilor justiției în contextul în care îl vedem cu toții, aceste condiții improprii și fără studii de impact cu referire la rezultatele care s-ar putea produce, va bulversa în mod sigur justiția românească. Acest aspect se vede de către orice persoană de bună credință, nu trebuie să fie mare jurist pentru a înțelege aceste lucruri, dar se pare că dorința de a pune sub control justiția este mai puternică decât rațiunea”, a declarat Augustin Lazăr, procurul general al României, joi dimineață.


populare
astăzi

1 Țara a rămas a lor, chiar dacă nu mai sunt, oficial, la butoane...

2 „Ca pinguinii, admirau morbid prostia olguților”

3 Proiect de lege / Închisoare până la 5 ani pentru șefii de instituții care nu recuperează prejudiciile constatate de Curtea de Conturi

4 Păcăleala mâncării stradale din Beijing: „mătușa cu pulpe de gâscă” a recunoscut ce vindea, de fapt. Mii de clienți furioși

5 Efectul Bolojan asupra României! Rata anuală a inflației a urcat în luna mai la 10,9%!