VIDEO Deranjat de o întrebare, premierul thailandez ''a dezinfectat'' mai mulţi ziarişti

VIDEO Deranjat de o întrebare, premierul thailandez ''a dezinfectat'' mai mulţi ziarişti

Premierul Thailandei, Prayut Chan-ocha, a creat din nou polemică în ţară după ce, deranjat de o întrebare, i-a stropit pe jurnalişti cu un spray care părea să conţină un dezinfectant pe bază de alcool, transmite miercuri EFE.

Ciudata reacţie a oficialităţii thailandeze, care s-a produs marţi la sediul guvernului, a devenit virală pe reţelele sociale, iar pe Twitter eticheta #afarăPrayut a strâns până miercuri aproape 60.000 de reacţii.


populare
astăzi

1 VIDEO Ascultați și citiți ce spune această procuroare despre dosarele lui Vanghelie!

2 BREAKING Bolojan, prima mare mutare pentru combaterea marii evaziuni fiscale!

3 VIDEO Cine sunt cei 11 magistrați care s-au dus să vorbească deschis, în fața camerelor de vederi, despre justiție cu președintele

4 De citit... / Frații „suedezi” Micula atacă România prin intermediul unui mare site conservator și pro-trumpist

5 VIDEO Cine controlează lumea / Pentru cei care nu înțeleg ce se întâmplă: 10 întrebări / Pentru cei care cred că înțeleg: știți ce urmează?