VIDEO Dobitocii dracului! Bătrână de 81 de ani, amendată de polițiști în Capitală pentru că nu a grăbit traversarea pe trecerea de pietoni

Dobitocii dracului! O bătrână în vârstă de 81 ani a fost amendată de polițiști în Capitală pe motiv că a traversat pe roșu, pe trecerea de pietoni. Femeia, care se deplasa cu dificultate, spune că a început să traverseze când semaforul arăta verde, iar când a ajuns la jumătatea drumului culoarea semaforului s-a schimbat.

Imaginile în care bătrâna este amendată de polițiști pentru că nu a grăbit traversarea au fost postate pe Facebook.

Dialog cu bătrâna amendată:

- Câți ani aveți?

- 81.

- Ați mai trecut pe roșu până acum vreodată?

- Nu. N-am trecut nici acum. Am pornit pe verde, dar s-a schimbat când eram eu pe la mijloc.

- Dumneavostră mergeți puțin mai încet.

- Sigur că da!

- Și, de fapt, vă amendează pentru mers încet pe verde.

- Da, mă amendează că am trecut pe roșu.

Bătrâna nu a încercat să îi convingă pe polițiști să o ierte.

Reprezentanții Poliției nu au furnizat până acum un punct de vedere.



populare
astăzi

1 Foarte interesant ce spune omul ăsta despre Nicușor Dan...

2 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

3 BREAKING Becali dezvăluie că Simion i-a promis președintelui Nicușor Dan că-l votează pe Veștea

4 BREAKING În ședința PNL s-a decis doar schimbarea președinților a 12 filiale de partid, toți din tabăra puciștilor

5 VIDEO Incident protocolar la Cotroceni: Delegația AUR, îndepărtată de la masa discuțiilor înainte de sosirea lui Nicușor Dan