VIDEO Dobitocii dracului! Bătrână de 81 de ani, amendată de polițiști în Capitală pentru că nu a grăbit traversarea pe trecerea de pietoni

Dobitocii dracului! O bătrână în vârstă de 81 ani a fost amendată de polițiști în Capitală pe motiv că a traversat pe roșu, pe trecerea de pietoni. Femeia, care se deplasa cu dificultate, spune că a început să traverseze când semaforul arăta verde, iar când a ajuns la jumătatea drumului culoarea semaforului s-a schimbat.

Imaginile în care bătrâna este amendată de polițiști pentru că nu a grăbit traversarea au fost postate pe Facebook.

Dialog cu bătrâna amendată:

- Câți ani aveți?

- 81.

- Ați mai trecut pe roșu până acum vreodată?

- Nu. N-am trecut nici acum. Am pornit pe verde, dar s-a schimbat când eram eu pe la mijloc.

- Dumneavostră mergeți puțin mai încet.

- Sigur că da!

- Și, de fapt, vă amendează pentru mers încet pe verde.

- Da, mă amendează că am trecut pe roșu.

Bătrâna nu a încercat să îi convingă pe polițiști să o ierte.

Reprezentanții Poliției nu au furnizat până acum un punct de vedere.



populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 O nouă „realizare” marca Bolojan: Carburanții continuă să se scumpească în România, deși prețul petrolului scade

3 Dezvăluiri din PSD / „Ne-au chemat la Vila Lac și ni s-a spus: «Trebuie să aduceți voturi»” pentru Simion”

4 Specialiștii Muzeului „Grigore Antipa” fac precizări despre „peștii-iepure” care au apărut în Grecia

5 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”