VIDEO Efectul scumpirii locului de parcare în centrul Bucureștiului: Parcările sunt goale, șoferii parchează pe Calea Victoriei și blochează o bandă

Scumpirea până la zece lei pe oră a tarifului de parcare în centrul Bucureștiului a golit multe dintre parcările gestionate de Primăria Capitalei, așa cum arată și imaginea de mai jos cu parcajul de pe Strada Doamnei, scrie  G4Media.ro .

 

Unii șoferi au început să parcheze însă chiar pe marile bulevarde, unde acest lucru e interzis. Imaginile de azi de la ora 11.00 arată cum o bandă de pe Calea Victoriei, chiar lângă Poliția Capitalei, e blocată de mașinile parcate chiar sub semnul care interzice oprirea.



populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...