VIDEO Efectul scumpirii locului de parcare în centrul Bucureștiului: Parcările sunt goale, șoferii parchează pe Calea Victoriei și blochează o bandă

Scumpirea până la zece lei pe oră a tarifului de parcare în centrul Bucureștiului a golit multe dintre parcările gestionate de Primăria Capitalei, așa cum arată și imaginea de mai jos cu parcajul de pe Strada Doamnei, scrie  G4Media.ro .

 

Unii șoferi au început să parcheze însă chiar pe marile bulevarde, unde acest lucru e interzis. Imaginile de azi de la ora 11.00 arată cum o bandă de pe Calea Victoriei, chiar lângă Poliția Capitalei, e blocată de mașinile parcate chiar sub semnul care interzice oprirea.



populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas