VIDEO Fostul poliţist Derek Chauvin, condamnat la 22,5 ani de închisoare pentru uciderea afro-americanului George Floyd

Fostul ofiţer de poliţie Derek Chauvin a fost condamnat vineri la Minneapolis (Minnesota, SUA) la 22 de ani şi jumătate de închisoare pentru uciderea afro-americanului George Floyd în mai 2020, transmit agenţiile internaţionale de presă.


populare
astăzi

1 „A devenit partidul capitalistului” / Sfârșitul unuia dintre cei mai importanți actori politici care au dominat România din 1990?

2 DIICOT i-a identificat pe actorii implicați în scandalul fotografiilor trucate publicate de Lasconi: cine a regizat întâlnirea

3 O informație care dă fiori...

4 Războiul lui Hegseth împotriva Armatei SUA

5 Viața secretă a Iranului, între chefuri de noapte și operații estetice. „Oamenii reușesc în privat să trăiască dincolo de restricții“