VIDEO ''Godzilla vs. Kong'' a stabilit un nou record în box-office-ul nord-american din era pandemiei

Filmul "Godzilla vs. Kong", produs de Warner Bros., a stabilit un nou record în box-office-ul nord-american din era pandemiei de COVID-19, după ce a obţinut încasări de 32,2 milioane de dolari în urma proiecţiilor organizate în 3.064 de cinematografe de vineri până duminică, în weekendul său de debut, potrivit datelor comunicate de compania Comscore, relatează Xinhua.

Precedentul record de încasări în weekendul de debut pe timp de pandemie în America de Nord fusese stabilit de lungmetrajul "Wonder Woman 1984", lansat de Crăciun şi care a obţinut încasări de 16,7 milioane de dolari în primul său weekend pe marile ecrane nord-americane.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului