VIDEO Imaginea zilei în România

Sute de cetățeni nepalezi s-au adunat pe peronul stației de metrou Titan din Capitală, în noaptea de Revelion, și au scandat „Nepal”, scrie b365 . Imaginile au devenit virale pe rețelele de socializare.

Un moment de bucurie a fost surprins noaptea trecută, în jurul orei 01:30, în stația de metrou Titan.

Sute de muncitori veniți în București din Nepal s-au întâlnit pe peron și pentru a celebra trecerea în noul an au început să scandeze puternic, conform b365 . Oamenii au scandat „Nepal” în timp ce s-au îmbrățișat.

Momentul a fost filmat și publicat pe rețelele de socializare, strângând zeci de mii de vizualizări în doar câteva ore.

De Revelion, trenurile de metrou au circulat toată noaptea.



populare
astăzi

1 Prima declarație a lui Vladimir Putin despre drona căzută la Galați: „Să ne trimită resturile”

2 „Trei roboțași defecți egalează prostia umană” / CTP, despre reprezentanții MApN care au prezentat incidentul din Galați

3 Fostul președinte al Rusiei, Dmitri Medvedev, sugerează că Moscova își asumă atacul asupra României

4 Trei camere în Genova, la prețul unei garsoniere în București: „Nu, frate, vreau să dau de la 200.000 de euro în sus, în România”

5 O apropiată a lui Adrian Năstase, propunerea PSD pentru șefia Institutului Cultural Român