VIDEO Imagini greu de privit din Delta Dunării, unde bărci de mare viteză au intrat într-o colonie de pelicani

VIDEO Imagini greu de privit din Delta Dunării, unde bărci de mare viteză au intrat într-o colonie de pelicani

Polițiștii tulceni au început o anchetă, după ce patru șalupe au intrat într-o colonie de pelicani.

Mai multe șalupe au fost filmate, pe brațul Sfântu Gheorghe din Delta Dunării, când intrau într-o colonie de pelicani. Nu se cunoaște cu exactitate data la care a fost făcută filmarea, potrivit Observator.

Poliția din județul Tulcea a demarat acum o anchetă, pentru a-i identifica pe făptași. Aceștia riscă amenzi de până la 10.000 de lei, deoarece pelicanul este o specie protejată de lege.

Un astfel de eveniment a mai avut loc în vara anului 2021, când bărci de mare viteză au intrat, de asemenea, direct într-o colonie de pelicani.


populare
astăzi

1 Țara în care am ajuns să trăim... / Azi, afacerile familiei lui Laurențiu Blaga, șeful Agenției de Cadastru și Publicitate Imobiliară

2 BREAKING Înregistrări secrete de la vârful conducerii americane scurse în presă

3 Lux în Alpi, furie la Moscova. Elita Rusiei petrece în Occident, în timp ce războiul din Ucraina continuă

4 Un articol care dă fiori... Asta ne rezervă viitorul? Acestea sunt „binefacerile” tehnologiei?

5 BREAKING Șeful Armatei anunță că în România „urmează să fie dislocat un detașament de soldați americani dotați cu tancurile Abrahms”