VIDEO Imagini IMPRESIONANTE din București! 10.000 de oameni marșăluiesc spre Parlament sub prima ninsoare a iernii

Prima ninsoare a iernii nu i-a oprit pe bucurestenii iesiti in centrul orasului sa protesteze impotriva macelaririi Justitiei de catre coalitia PSD-ALDE-UDMR. 10.000 de oameni s-au strans in Piata Victoriei si, la 19.00, au plecat in mars spre Parlament, in ciuda opozitiei Jandarmilor.

In fata Palatului Regal, cei circa 10.000 de oameni stransi au strigat Timisoara! si Jos Comunistii!

VIDEO1:

Oamenii striga "Jos PSD!" si "PSD, ciuma rosie", sub privirile jandarmilor care nu au reusit sa-i determine sa ramana in scuarul din Piata Victoriei. Oamenii marsaluiesc pe Calea Victoriei, in ciuda frigului si a ninsorii.

VIDEO2:





populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului