VIDEO Iohannis a mers cu trenul la Ploiești

Preşedintele Klaus Iohannis a mers cu trenul la Ploieşti. Şeful statului participă în această după-amiază la dezbaterea „Oraşele României la 100 de ani de la Marea Unire”.

Este prima oară când preşedintele alege acest mijloc de transport pentru a se deplasa la un eveniment. Președintele a spus că a dat 26 de lei pe bilet.

Pe pagina sa de Facebook, președintele a postat o fotografie în care își anunță participarea la evenimentul din Ploiești. „Pe 22 noiembrie voi fi la Ploiești să discutăm despre viitorul smart al orașului”, a scris șeful statului.


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas