VIDEO Iohannis afirmă că Ludovic Orban rămâne în continuare prima variantă de premier

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, miercuri, că liderul PNL, Ludovic Orban, rămâne în continuare prima sa variantă de premier.

 


Întrebat dacă Ludovic Orban rămâne în continuare prima sa variantă de premier, Iohannis a răspuns afirmativ.

Şeful statului nu a dorit să comenteze afirmaţiile liderului deputaţilor USR, Cătălin Drulă, care a susţinut că premierul Ludovic Orban a picat 'testul loialităţii şi al onestităţii', după ce a acuzat USR că a votat pentru Florin Iordache la şefia Consiliului Legislativ.

"Nu comentez spusele unor politicieni, ştiţi foarte bine. Doi, toată această poveste se încadrează în poveşti de campanie", a spus Iohannis. AGERPRES


populare
astăzi

1 Dezvăluirile unui fost agent CIA despre jocurile de culise din Orientul Mijlociu: „N-ar fi pentru prima dată când face asta”

2 Te apucă „zbârnâiala” după ce citești așa ceva...

3 „I-am livrat șefului Poliției genți pline cu bani. O parte erau pentru Orbán” / Dezvăluirile unui fost interlop din Budapesta

4 Așa o fi?

5 CTP, reacție la numirile făcute de Nicușor Dan la parchete: „N-o să-l întreb caragialește: «Amice, ești idiot?»