VIDEO Iohannis, înaintea Summitului de la Porto: Banii pentru reconstrucţie post-pandemie merg şi către pilonul social

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat vineri că pandemia de COVID-19 nu afectează doar sănătatea oamenilor şi economiile, ci şi structura socială, arătând că e nevoie de soluţii în această privinţă la nivel european.

Şeful statului participă, vineri şi sâmbătă, în Portugalia, la Porto, la Summitul privind problematica socială , la reuniunea informală a Consiliului European, precum şi la Summitul UE - India, în format de videoconferinţă, cu premierul Narendra Mod.


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Priviți, o poză care spune multe...

3 VIDEO Trupa Nordis prezintă...

4 Asta n-o fi de DNA, cu ăsta de la PSD?

5 Ce pune la cale PSD în spatele ușilor închise. Cu cine vrea să facă Guvernul dacă PNL rămâne în opoziție. Dîncu: „Grindeanu e pregătit”