VIDEO Iohannis: Nu avem acum motive să impunem stare de urgenţă

Preşedintele Klaus Iohannis a afirmat, marţi, într-o conferinţă de presă, că în acest moment nu există motive pentru impunerea unei stări de urgenţă.


"Nu avem acum motive să impunem stare de urgenţă şi evident în acelaşi timp avem toate motivele să introducem restricţii ca să domolim extinderea pandemiei. Măsurile pe care le luăm sunt măsurile care sunt recomandate de experţi, pentru a ţine răspândirea pandemiei sub control", a arătat şeful statului, la Palatul Cotroceni. AGERPRES


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?