VIDEO Iohannis: Nu avem acum motive să impunem stare de urgenţă

Preşedintele Klaus Iohannis a afirmat, marţi, într-o conferinţă de presă, că în acest moment nu există motive pentru impunerea unei stări de urgenţă.


"Nu avem acum motive să impunem stare de urgenţă şi evident în acelaşi timp avem toate motivele să introducem restricţii ca să domolim extinderea pandemiei. Măsurile pe care le luăm sunt măsurile care sunt recomandate de experţi, pentru a ţine răspândirea pandemiei sub control", a arătat şeful statului, la Palatul Cotroceni. AGERPRES


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

5 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!