VIDEO Klaus Iohannis: În legătură cu medicul Denciu informaţiile îmi provin prin domnul ministru Tătaru

Preşedintele Klaus Iohannis a declarat, marţi, că primeşte informaţii privind starea de sănătate a medicului de la Piatra Neamţ, Cătălin Denciu, de la ministrul Sănătăţii, Nelu Tătaru.
 


"În legătură cu medicul Denciu informaţiile îmi provin şi legătura se realizează prin domnul ministru Tătaru", a spus Iohannis într-o conferinţă de presă la Palatul Cotroceni.

Întrebat dacă a discutat cu familia medicului de la Piatra Neamţ, el a răspuns: "Deocamdată prin ministrul Tătaru". AGERPRES/(A - autor: Florentina Peia, editor: Mirela Bărbulescu, editor online: Gabriela Badea)


populare
astăzi

1 Noi amănunte despre tentativa de lovitură de stat din China / Lui Xi Jinping i-ar fi trecut glonțul pe la urechi la propriu!

2 Așa o fi, să-i credem? / În drumul spre OCDE, România abrogă temporar un articol controversat din Codul fiscal

3 Avram Iancu le cere românilor să-i doneze bani pentru a-și cumpăra o mașină nouă: „Cel mai ieftin model este 19.500 euro”

4 Stiglitz / Noua eră a imperiului american nu se va încheia bine nici pentru SUA, nici pentru restul lumii

5 Cine este Sorin Cîrstea, generalul numit de Nicușor Dan consilier de stat și secretar al CSAT