VIDEO Lumea tenisului o plânge pe Elena Baltacha, moartă de cancer la 30 de ani. Colegii ei au comemorat-o la Madrid

Aproape toţi jucătorii care participă în aceste zile la turneul Masters de la Madrid au participat la un scurt moment de reculegere în memoria fostei lor colege Elena Baltacha, jucătoare de tenis care a murit la vârsta de 30 de ani din cauza unui cancer la ficat, o boală care a răpus-o în doar patru luni .

Printre cei care i-au adus un omagiu britanicei au fost şi românii Simona Halep şi Irina Begu, respectiv Horia Tecău. Mulţi dintre cei adunaţi pe terenul de tenis au avut lacrimi în ochi. La finalul acestei scurte comemorări, toată lumea a aplaudat-o pe cea care a fost cea mai bună jucătoare de tenis din istoria Marii Britanii.

VIDEO cu momentul de reculegere de la Madrid

Sursa: adevarul.ro


populare
astăzi

1 Recoltă abundentă de roșii / Iulie, luna crucială pentru fructe coapte toată vara

2 Ciutacu și alți trei „dăunători” RTV, condamnați la daune-record pentru dezinformări

3 Așa o fi? / Apropo, voi cât cheltuiți într-o lună?

4 Mutare surpriză făcută de Zelenski pentru a stopa valul de proteste generat de „deciziile idioate”

5 Situația la ANCPI este critică / Datele furate după atacul cibernetic asupra agenției au fost scoase la vânzare pe internet