VIDEO Marcel Vela: 124 de angajaţi ai MAI, infectaţi cu SARS-CoV-2 în ultimele 24 de ore

Ministrul Afacerilor Interne, Marcel Vela, a precizat, marţi, că în ultimele 24 de ore s-au infectat cu noul coronavirus 124 de angajaţi ai MAI, iar de la începutul pandemiei - 4.117 s-au îmbolnăvit de COVID-19, nouă persoane decedând.



Vela a anunţat că va fi înfiinţat un centru de transfuzie cu plasmă autoimună în cadrul Spitalului "Gerota" al MAI. AGERPRES


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?