VIDEO Miting în Piața Victoriei: „Vor să voteze, lăsați-i să voteze!”

Un miting a fost anunțat duminică după-amiază în Piața Victoriei, iar la ora 20.30 erau strânși deja circa 200 de oameni în fața guvernului. Ei cer autorităților să prelungească programul secțiilor de vot, astfel încât românii din Diaspora care au stat toată ziua la cozi să poată vota.

 

Reamintim că BEC a refuzat să prelungească programul secțiilor de vot în absența unei OUG care să modifice legea.

Zeci de mii de români au fost umiliți duminică în Diaspora, unde au stat ore întregi la cozi fără să poată vota.


populare
astăzi

1 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

2 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

3 Hopa, ce avem noi aici?

4 O nouă postare ciudată a președintelui SUA...

5 Asta e România onestului Nicușor Dan?