VIDEO O nouă caravană de migranţi a pornit din sudul Mexicului pentru a ajunge la frontiera cu SUA

Mai mult de 2.000 de persoane au pornit din oraşul mexican Tapachula, lângă frontiera cu Guatemala, cu intenţia de a se îndrepta spre nord şi a ajunge în SUA, informează duminică dpa.

Caravana de migranţi este formată majoritar din latino-americani, dar printre ei sunt şi câţiva haitieni şi africani, a declarat activistul Irineo Mujica de la Organizaţia Pueblo Sin Fronteras, care îi însoţeşte pe migranţi.


populare
astăzi

1 „Am făcut sex într-un hotel chinezesc, apoi am descoperit că am fost difuzați către mii de oameni”

2 Profesoara româncă rupe tăcerea despre legătura sa cu Jeffrey Epstein: „Aș vrea să nu-l fi cunoscut niciodată. Sunt revoltată de depravarea sa”

3 „Un mic trădător de țară”. Apropiat al lui Trump, acuzații explozive din SUA: George Simion a făcut lobby pentru scoaterea României din Visa Waiver

4 De citit... / Statele care pot „băga” SUA sau China oricând în „buzunare”

5 Țara în care am ajuns să trăim...