VIDEO Oros: În primele 4 luni, nivelul absorbţiei fondurilor europene s-a situat la cel mai înalt nivel

Absorbţia fondurilor europene s-a situat în primele patru luni ale anului la cel mai înalt nivel comparativ cu anii anteriori, deşi acum România traversează o perioadă dificilă, iar plăţile efective pentru fermieri s-au ridicat la 211 milioane euro, faţă de 136 milioane euro în aceeaşi perioadă din 2019, a declarat, luni, ministrul Agriculturii, Adrian Oros, la dezbaterea din Senat a moţiunii simple, depusă de parlamentari PSD, ALDE şi afiliaţi grupului social-democrat.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...