VIDEO Președintele, la plimbare cu bicicleta prin București

Președintele, la plimbare cu bicicleta prin București. Apariţie surpriză a preşedintelui Klaus Iohannis. Acesta a surprins pe toată lumea. A venit, pe bicicletă, la o plimbare în Parcul Herăstrău. Președintele a criticat traficul din Capitală şi le-a dat mai multe sfaturi locuitorilor Capitalei.

 "Observând vremea splendidă de primăvară, am decis să fac o plimbare. Traficul este infernal indiferent de vreme. Se impun măsuri serioase de îmbunătăţire. Aş vrea mai multă lume pe jos şi mai multă lume pe bicicletă. Am făcut 3 minute de la reşedinţă până aici, m-am salutat cu câţiva şi am văzut feţe surprinse", a spus Klaus Iohannis.

Știre în curs de actualizare







populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei