VIDEO Președintele, mesaj de ultimă oră pe Facebook: „Ori eu, ori PSD! Votează!”

Preşedintele Klaus Iohannis a postat, vineri, pe pagina sa de Facebook, un clip video care îl înfăţişează, cu geaca roşie, în Piaţa Universităţii şi cu mesajul „HAI LA VOT! MIZA E CLARĂ – ORI EU ORI PSD. VOTEAZĂ!”.

Clipul video are sub zece secunde şi în acesta apare Klaus Iohannis îmbrăcat în geaca roşie, la protestele din Piaţa Universităţii. 

Mesajul este scris cu majuscule: „HAI LA VOT! MIZA E CLARĂ – ORI EU ORI PSD. VOTEAZĂ!”, lăsând la latitudinea persoanelor care vizionează clipul dacă „EU” se referă la Uniunea Europeană (E.U.) sau la propria persoană. 

În 22 ianuarie 2017, preşedintele Klaus Iohannis a mers, îmbrăcat cu o geacă roşie, la protestul din centrul Capitalei, din Piaţa Universităţii, la care participau mii de oameni, faţă de legile privind graţierea şi codurile penale.


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Asta n-o fi de DNA, cu ăsta de la PSD?

3 Adevărul despre criza din AUR / „Simion nu mai are controlul deplin”. Ce urmează pentru partid

4 Ce pune la cale PSD în spatele ușilor închise. Cu cine vrea să facă Guvernul dacă PNL rămâne în opoziție. Dîncu: „Grindeanu e pregătit”

5 SURSE Culisele consultărilor de la Palatul Cotroceni. Ce i-a propus Nicușor Dan lui Kelemen Hunor