VIDEO Prima lecţie de dezvoltare durabilă - transmisă live, de la Sfântu Gheorghe

Prima lecţie deschisă de dezvoltare durabilă, parte a proiectului Educaţie la Înălţime, se va desfăşura, joi, de la ora 11,00, cu transmitere live cu drona de la Sfântu Gheorghe, din locul de vărsare a Dunării în Marea Neagră, se arată într-un comunicat al Departamentului pentru Dezvoltare Durabilă din cadrul Guvernului.

Potrivit comunicatului, aceasta va pune accent pe importanţa conservării apelor, pe principalele surse de poluare şi poate fi urmărită accesând link-ul următor: https://bit.ly/3vKC1Z4.


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...

5 Ucraina îl umilește din nou pe Putin. Inovațiile ucrainenilor erodează avantajul numeric al Rusiei