VIDEO Prima lecţie de dezvoltare durabilă - transmisă live, de la Sfântu Gheorghe

Prima lecţie deschisă de dezvoltare durabilă, parte a proiectului Educaţie la Înălţime, se va desfăşura, joi, de la ora 11,00, cu transmitere live cu drona de la Sfântu Gheorghe, din locul de vărsare a Dunării în Marea Neagră, se arată într-un comunicat al Departamentului pentru Dezvoltare Durabilă din cadrul Guvernului.

Potrivit comunicatului, aceasta va pune accent pe importanţa conservării apelor, pe principalele surse de poluare şi poate fi urmărită accesând link-ul următor: https://bit.ly/3vKC1Z4.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă