VIDEO Prima lecţie de dezvoltare durabilă - transmisă live, de la Sfântu Gheorghe

Prima lecţie deschisă de dezvoltare durabilă, parte a proiectului Educaţie la Înălţime, se va desfăşura, joi, de la ora 11,00, cu transmitere live cu drona de la Sfântu Gheorghe, din locul de vărsare a Dunării în Marea Neagră, se arată într-un comunicat al Departamentului pentru Dezvoltare Durabilă din cadrul Guvernului.

Potrivit comunicatului, aceasta va pune accent pe importanţa conservării apelor, pe principalele surse de poluare şi poate fi urmărită accesând link-ul următor: https://bit.ly/3vKC1Z4.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 Imaginea zilei în România...

3 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

4 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

5 Foarte interesante amănunte...