VIDEO Protestatarii au adus manechine cu Dragnea și Tăriceanu, îmbrăcați în zeghe și cu ștreang la gât, cărora le-au citit un „rechizitoriu” inspirat din discursul ministrului Toader

VIDEO Protestatarii au adus manechine cu Dragnea și Tăriceanu, îmbrăcați în zeghe și cu ștreang la gât, cărora le-au citit un „rechizitoriu” inspirat din discursul ministrului Toader

Manifestantii iesiti duminica seara in strada, in Piata Victoriei din Capitala, pentu a sustine DNA, au adus in la protest manechine cu fetele lui Liviu Dragnea si Calin Popescu Tariceanu, imbracati in zeghe si cu streang la gat, carora le-au citit un "rechizitoriu" inspirat din discursul ministrului Tudorel Toader.

Protestatarii au adus trei manechine în zeghe, cu chipurile lui Toader, Dragnea si Tariceanu, iar in rol de calai, imbracati in negru, Iohannis si Kovesi.

Apoi s-a pornit un discurs, "rechizitoriul condamnatului Dragnea si al inculpatului Tariceanu".

Cel care a inceput sa citeasca, imitandu-l pe Tudorel Toader, a inceput cu fraza "Avem o justitie. Unii spun ca e buna...", asemenea discursului tinut in urma cu trei zile de ministrul Justitiei.

"Se implinesc 12 luni din momentul in care s-au implinit 324 de luni de cand am strigat in aceasta piata: Jos comunismul!", s-a mai spus in discurs.

Multimea a inceput sa scandeze apoi: "Nu scapati!".



populare
astăzi

1 Tudor Chirilă, revoltat de decizia CCR și mesaj tranșant pentru magistrați: „E atât de greu de acceptat că trebuie să munciți ca toți ceilalți”

2 De citit... / Destinele României au fost preluate de judecători și procurori. Oamenii politici și cetățenii au fost scoși din joc

3 Un cardiolog a explicat care este valoarea normală a colesterolului: „De la acest prag în jos, ateroscleroza începe să dea înapoi”

4 VIDEO Deranj public în Grecia după ce cântăreața Despina Vandi a făcut pană pe autostradă și a fost dusă la hotel cu o mașină de patrulă a poliției

5 Răsturnare de situație! / Descoperire importantă făcută de specialiştii INSEMEX în cazul exploziei din Rahova!