VIDEO Purtătorul de cuvânt al Comisiei Europene: „Doamna Viorica Dăncilă, premierul Bulgariei”:)))

VIDEO Purtătorul de cuvânt al Comisiei Europene: „Doamna Viorica Dăncilă, premierul Bulgariei”:)))

Purtătorul de cuvânt al Comisiei Europene, Schinas Margaritis, a făcut o confuzie joi într-un briefing despre agenda Comisiei, spunând că Viorica Dăncilă este premierul Bulgariei (vezi în video la min. 1:05). 

„Prim-vicepreședintele Frans Timmermans o va primi, cred că deja întâlnirea este în curs, pe doamna Viorica Dăncilă, prim-ministrul Bulgariei și deținătoarea președinției în exercițiu a Uniunii Europene. (i se atrage atenția că a greșit): România, îmi cer scuze”, a spus Margaritis în fața jurnaliștilor la Bruxelles, relatează  G4Media.ro .


populare
astăzi

1 „O cobzăreală de doi bani” / „M-am săturat ca de mere pădurețe de Cassandrele care prevăd prăbușirea țării”

2 Cum s-a prăbușit discursul propagandei ruse după loviturile lui Trump: „Ne vor zdrobi”

3 Frații machiavelici și „spărgătorul de cranii” / Care sunt cele „patru familii” care se luptă pentru putere în Venezuela

4 „Acestea sunt concluziile mele după ce m-am mutat într-unul dintre cele mai bogate state din America lui Trump”

5 BREAKING „Frapant” / În Franța a avut loc anul trecut un eveniment demografic nemaivăzut de la sfârșitul celui de-al Doilea Război Mondial!