VIDEO ȘOC! Președintele s-a dus în mijlocul pesediștilor de la Cotroceni! Au scuipat spre el și l-au huiduit!

VIDEO ȘOC! Președintele s-a dus în mijlocul pesediștilor de la Cotroceni! Au scuipat spre el și l-au huiduit!

In jurul orei 18.10, presedintele a iesit din curtea Palatului Cotroceni si a traversat strada, mergand la manifestanti. Seful statului a stat acolo citeva minute, incercand sa aiba un dialog cu protestatarii, potrivit news.ro.

"Suntem cu totii romani", le-a spus presedintele protestatarilor. Ei l-au huiduit si i-au reprosat ca a dezbinat tara, strigand "Demisia".

Preşedintele a ieşit din curtea Palatului Cotroceni, dorind să discute cu protestatarii.

Oamenii l-au huiduit, au scuipat spre el şi i-au strigat că nu are comportamentul normal unui şef de stat.

Klaus Iohannis i-a întrebat cum ar putea să le facă viaţa mai bună, dar oamenii nu i-au dat ocazia să poarte un dialog.

"Suntem cu toţii români", le-a spus Iohannis. "Demisia", i-au răspuns cei adunaţi.

După câteva minute, preşedintele s-a reîntors în curtea Palatului.

Angajaţii Preşedinţiei au vrut să le ofere ceai protestatarilor, dar aceştia au refuzat.








populare
astăzi

1 Ce nu s-a spus despre fetiţa salvată din lacul îngheţat. „Adevăratul erou este altcineva"

2 Țara lui Plaha / El este noul președinte al Tribunalului București / E în Tribunal de 3 săptămâni și n-ar fi intrat la nicio ședință de judecată (surse) /

3 VIIDEO „Ieșiți public, doamnă von der Leyen, și spuneți adevărul! Să știe și cetățenii!” / Rares Bogdan, discurs dur în Parlamentul European!

4 Țara condusă de maimuțoi / Grindeanu vrea să-l pupe-n cur pe Trump cu miliardul din buzunarul nostru!

5 Cât a ajuns factura la gaze pentru Iulia Albu în această iarnă: „Oare este o glumă?”