VIDEO SUA: Antony Blinken îşi anulează întâlnirea prevăzută cu omologul său rus, Serghei Lavrov

Şeful diplomaţiei americane, Antony Blinken, a anunţat marţi că nu se va întâlni aşa cum era prevăzut cu omologul său rus, Serghei Lavrov, după recunoaşterea de către Moscova a două regiuni separatiste din estul Ucrainei, scrie AFP.

"Acum că vedem că invazia a început şi Rusia a respins în mod clar diplomaţia, nu are sens să ne întâlnim în această etapă", a declarat Antony Blinken în cursul unei conferinţe de presă, comună cu ministrul de externe ucrainean, Dmitro Kuleba.


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 Fotografia unei femei cu fața ascunsă sub vălul islamic, într-un autobuz, virală pe internet. Controversele stârnite de imagine

3 Foarte interesante amănunte...

4 Vladimir Putin pierde controlul asupra Rusiei, susține un fost înalt funcționar rus

5 Verificări ale Poliției în cazul lui Dragoș Ovidiu Argeșanu, cel mai influent „maestru spiritual” din România