VIDEO SUA: O înregistrare video arată poliţişti maltratând o fetiţă de culoare

O înregistrare video în care poliţişti încătuşează şi "tratează" cu gaz lacrimogen o fetiţă de culoare, în vârstă de nouă ani, din oraşul Rochester (statul New York) a provocat un nou val de indignare în SUA faţă de metodele forţelor de ordine, relatează luni AFP.

Potrivit comandantului adjunct al poliţiei din oraş, Andre Anderson, fetiţa - a cărei identitate nu a fost dezvăluită - trecea printr-o criză de sănătate mintală şi ar fi ameninţat să se sinucidă şi să-şi omoare mama.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?