VIDEO Tenis: Simona Halep, desemnată cea mai bună jucătoare a lunii august (WTA)

Românca Simona Halep a fost desemnată cea mai bună jucătoare a lunii august în circuitul profesionist feminin de tenis, în urma unei anchete realizate pe site -ul WTA.

Halep, numărul doi mondial, a câştigat luna trecută turneul de la Praga , fiind al doilea său titlu consecutiv, cu o pauză de şase luni între ele din cauza pandemiei de coronavirus. Halep a ajuns astfel la 21 de titluri în carieră, dintre care două de Mare Şlem.

În finala de la Praga, Halep a învins-o pe belgianca Elise Mertens cu 6-2, 7-5.

Halep s-a impus în ancheta WTA în duelul cu franţuzoaica Fiona Ferro şi belarusa Victoria Azarenka.


populare
astăzi

1 Citiți cu atenție ce spune omul ăsta despre actuala situație din România!

2 N-a avut gusturi rele Bill Gates...

3 Foarte interesante amănunte...

4 Foarte interesante amănunte...

5 Așa o fi?