VIDEO Turcan: Consultaţiile medicale pot fi acordate în continuare la distanţă; decontarea serviciilor - fără card de sănătate

Consultaţiile medicale date de medicii de familie sau în ambulatoriul de specialitate vor putea fi acordate în continuare la distanţă şi se va putea face decontarea acestor servicii fără folosirea fizică a cardului de sănătate în perioada stării de alertă, a anunţat, joi, vicepremierul Raluca Turcan.


populare
astăzi

1 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

2 Cool! Așa o fi?

3 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”

4 Pactul din umbră de la Beijing. Detaliul din vizita lui Trump în China care a alertat democrațiile occidentale

5 De citit...