VIDEO Un alt membru al echipei Fox News a fost ucis în acelaşi atac, anunţă postul american

Postul american de televiziune Fox News a anunţat marţi uciderea unui alt membru al echipei sale din Ucraina, jurnalista Oleksandra Kuvşinova, în vârstă de 24 de ani. Aceasta a fost ucisă luni în timpul unui atac la Horenka, în apropiere de Kiev, împreună cu colegul ei cameramanul Pierre Zakrzewski, în timp ce corespondentul Benjamin Hall a fost rănit, transmite DPA.

Potrivit AFP, vehiculul echipei de jurnalişti a fost vizat de focuri de armă în timp ce realizau un reportaj pentru Fox News.

Oleksandra Kuvşinova era o jurnalistă locală care lucra de o lună pentru Fox News.

''Era incredibil de talentată şi a petrecut săptămâni întregi colaborând direct cu întreaga noastră echipă de acolo, lucrând non-stop pentru a se asigura că lumea să ştie ce se întâmplă în ţara ei'', a precizat postul.


populare
astăzi

1 Judecătoare de Curte de Apel: „Nesimțitul ăla cocoțat prea sus pentru nivelul lui moral și intelectual” / „Muie USR”

2 Anomalia de țară în care am ajuns să trăim...

3 De citit...

4 Primar PSD / PNL crește, Ilie Bolojan crește. PSD crește și el, dar ca morcovul

5 Cadavrul unui interlop, descoperit într-un butoi îngropat. Ancheta îl implică și pe șeful poliției din Belgrad