VIDEO Un nou accident în Rusia?

Un depozit de produse petroliere din regiunea Bryansk din Rusia a luat foc miercuri dimineață, 30 noiembrie. Pentru stingerea uriașului incendiu au fost mobilizați aproape 100 de pompieri.

Alexander Bogomaz, guvernatorul regiunii, a declarat pentru Interfax că nu există informații despre victime.

"În districtul Surazhsky, rezervoarele cu produse petroliere ard. La fața locului lucrează echipe de pompieri și salvare. Suprafața incendiului este de 1.800 de metri pătrați. Alexander Bogomaz", a scris Bogomaz pe pagina sa de Telegram.

Potrivit acestuia, peste 80 de persoane și 30 de unități de echipament, au fost implicate în stingerea incendiului, a fost trimis un grup suplimentar de elicoptere al Direcției Principale a Ministerului Situațiilor de Urgență din Rusia din regiunea Bryansk.


populare
astăzi

1 Da, este Trump la Moscova. Este de amintit ce-a făcut după ce s-a întors de acolo...

2 Cum a reușit Iranul să lovească unde americanii păreau invincibili. Adevărul incomod pentru Trump: „Asta arată o evaluare greșită”

3 O diplomată aflată la post în Emiratele Arabe Unite critică Parlamentul pentru că a permis SUA să folosească baza Kogălniceanu

4 Iranul dă șah economiei mondiale, dar americanii mai au o carte de jucat. Expert: „E o armă teribilă”

5 Atac devastator în apele irakiene / Două petroliere străine incendiate, un membru al echipajului ucis și 38 de oameni salvați