VIDEO Valeriu Gheorghiţă: Probabil că vorbim de circa şase milioane de persoane care au istoric de trecere prin COVID-19

Coordonatorul campaniei de vaccinare anti-COVID, Valeriu Gheorghiţă, a afirmat, marţi, că, "probabil", circa şase milioane de români au fost infectaţi cu noul coronavirus de începutul pandemiei, iar imunitatea colectivă este de 30 - 35%, putând ajunge chiar până la 50%, ceea ce explică situaţia epidemiologică favorabilă în toate judeţele ţării, însă riscul nu a scăzut din cauza tulpinilor virale mutante.


populare
astăzi

1 Hopa, ce avem noi aici?

2 „Echipa de securici, șmecheri, plagiatori și oameni cu o grămadă de contracte cu statul care s-a aliniat în spatele lui Bolojan”

3 Țața convertită la politică, gest de doi lei la adresa „noului dușman al poporului”

4 Asta e România onestului Nicușor Dan?

5 O informație interesantă