VIDEO Vanghelie a început campania! Acesta sunt votanții PSD, oameni buni!

Sute de bucuresteni s-au inghesuit, duminica, in Sectorul 5 din Bucuresti pentru a primi pungi cu alimente si alte produse din partea oamenilor lui Marian Vanghelie.

Produsele erau livrate dintr-o duba, iar sute de oameni s-au inghesuit sa puna mana pe o punga cu pomenile lui Vanghelie. Acestia nu purtau nici macar masti de protectie.

Niciun politist nu a intervenit pentru a stopa acesta actiune de mituire a populatiei.

 Marian Vanghelie candideaza la Primaria Sectorului 5 din partea PSDI, Partidul Social Democrat Independent.

Pomenile au fost ditribuite in preajma unui panou pe care rulau reclame electorale in favoarea primarului PSD Daniel Florea. Si acesta este vizat de un dosar penal dupa ce a distribuit pomeni, pungi cu alimente si produse sanitare, insotire de pliante cu fotografia sa,  la inceputul pandemiei.

 


populare
astăzi

1 Imaginea zilei în România...

2 Râcă între „suveraniști” / „Eu vă zic marș” / „Doamna Anca e suveranistă până la PSD”

3 Negocieri guvernamentale la Vila Lac: Bolojan, Fritz și Kelemen au plecat, Grindeanu a rămas

4 VIDEO Cutremure violente în Venezuela, primele estimări vorbeau de peste 100.000 de morți

5 Alegeri anticipate în România: Fostul judecător CCR Petre Lăzăroiu explică mecanismul dizolvării Parlamentului