VIDEO Veneţia78: Monica Stan şi George Chiper-Lillemark, premiul pentru regie într-o secţiune paralelă a Festivalului de la Veneţia

Monica Stan şi George Chiper-Lillemark au câştigat premiul pentru regie într-o secţiune paralelă a Festivalului de Film de la Veneţia, Giornate degli Autori, cu primul lor film, "Imaculat", conform site-ului oficial al Bienalei .


De asemenea, Monica Stan şi filmul "Imaculat" au fost premiaţi şi la categoria cel mai bun scenariu în cadrul secţiunii dedicate autorilor sub vârsta de 40 de ani.


populare
astăzi

1 Așa o fi?

2 VIDEO Așa o fi?

3 Cool! Așa o fi?

4 Mai mulți parlamentari neafiliați aleși pe listele AUR, SOS, POT și PSD s-au alăturat grupului PNL. Bolojan: „Avem o situație interesantă”

5 Majoritatea PSD-AUR a votat un proiect de lege al afaceristului Mohammad Murad, parte din negocierea PSD-AUR pentru moțiunea de cenzură