Vizita președintelui Iohannis în Republica Moldova a fost amânată, a anunțat președinția de la Chișinău

Vizita oficială în Republica Moldova a președintelui României, Klaus Iohannis, care urma să aibă loc în zilele de 22 și 23 ianuarie, a fost amânată, a anunțat vineri serviciul de presă al președinției de la Chișinău, potrivit Moldpres.

Foto: (c) ADRIAN CUBA / AGERPRES ARHIVĂ

Vizita la Chișinău a președintelui Iohannis va fi reprogramată pentru o dată ulterioară, a precizat sursa citată.

Președintele Republicii Moldova, Nicolae Timofti, va avea luni, 19 ianuarie, o convorbire telefonică cu omologul său de la București pe teme de interes bilateral, a menționat aceeași sursă.

AGERPRES/(AS — autor: Flori Tiulea, editor: Ionuț Mareș)


populare
astăzi

1 Uite o informație interesantă...

2 S-a întors cheița la PSD? / „Nu ne-am propus noi să-l schimbăm pe Bolojan”

3 Primar PSD prins de polițisti că fura curent reținut pentru 24 de ore

4 Cutremur la Pentagon în plin război cu Iranul: șeful Armatei SUA, forțat de Pete Hegseth să se retragă imediat din funcție

5 Ce se întâmplă? / Secretarul de Război, Pete Hegseth, a mai concediat doi oficiali de rang înalt ai Armatei SUA, pe lângă șeful Statului Major