Vlad Vasiliu și Claudiu Vrînceanu, numiți secretari de stat la MECRMA; Florin Vodiță, eliberat din funcție

Premierul Dacian Cioloș a numit doi secretari de stat la Ministerul Economiei, Comerțului și Relațiilor cu Mediul de Afaceri, Vlad Vasiliu și Claudiu Vrînceanu, deciziile fiind publicate în Monitorul Oficial.Totodată, premierul a decis și eliberarea din funcția de secretar de stat la același minister a lui Florin Vodiță.

AGERPRES


populare
astăzi

1 BREAKING Guvernul Veștea, girat de președintele Nicușor Dan, a picat în Parlament

2 Hopa, ce avem noi aici?

3 O informație interesantă

4 Citiți și voi ce a văzut un pilot american de F-15 în Iran...

5 Așa arată un maimuțoi al păpușarilor...