Volei masculin: Dinamo a învins-o pe Rapid în Cupa României

CS Dinamo Bucureşti, deţinătoarea trofeului, a învins-o pe CS Rapid Bucureşti cu scorul de 3-0 (25-22, 25-12, 25-15), miercuri, în deplasare, în prima manşă din turul întâi al Cupei României la volei masculin.




Gabriel Cherbeleaţă (12 puncte) şi Răzvan Mihalcea (10) au fost cei mai buni de la Dinamo,

CSU Ştiinţa Bucureşti a trecut de CS Unirea Dej cu 3-0 (25-13, 25-22, 25-12), condusă de Igor Didorciuc şi Răzvan Olteanu, cu 10 puncte fiecare.


CS Olimpia Titanii Bucureşti a fost învinsă în deplasare de CS U Cluj cu 3-0 (25-20, 25-15, 25-18).

Joi se va juca ultimul meci, CSU UV Timişoara - CS Ştiinţa Explorări Baia Mare (17:30).

Partidele din manşa secundă vor avea loc pe 20 octombrie.
AGERPRES (AS-editor: Mihai Ţenea, editor online: Andreea Preda)

Sursa fotografiilor: Dinamo /Facebook.com


populare
astăzi

1 Mafia Nordis contraatacă / Laura Vicol îi face plângere penală lui Siegfried Mureșan: „Acest aservit străinilor mă amenință”

2 „Acum două luni fugea de funcția de premier, acum și-o dorește. A dus PSD la 13%”

3 Cum afli exact când te poți pensiona. Calculatorul CNPP care arată vârsta de pensionare actualizată

4 O influenceriță, refuzată la îmbarcare de Lufthansa din cauza ținutei: „Ești dezbrăcată”

5 Ingredientul care ajută digestia, scade colesterolul și reglează glicemia natural rapid. Opt beneficii cheie